#

HISTORIA TECHNO VIKINGA

Po 15 latach od nakręcenia sławnego filmiku powstał dokument opowiadający pełną historię Techno Vikinga. Poznaj kulisy niechcianej sławy jednej z najpopularniejszych postaci internetu.

Autorem viralowego filmiku z Techno Vikingiem jest Matthias Fritsch, który zamieścił go na swojej prywatnej stronie w 2000 roku. Dopiero sześć lat później udostępnił go na YouTube, gdzie tam jeszcze przez rok Techno Viking pozostawał w cieniu. Źródłem późniejszego viralu okazała się strona porno z Ameryki Środkowej, z której film w 2007 roku rozprzestrzenił się na różne blogi i lol contentowe serwisy. Pierwszej nocy boomu uzyskał 2 miliony odsłon. Techno Viking pozwał Fritscha do sądu, co doprowadziło autora filmu do bankructwa z powodu łącznych kar i kosztów sądowych w wysokości 23 tysięcy euro.

Co było dalej? Sprawdźcie w dokumencie, którego autorem jest... Matthias Fritsch. Z nakazu sądu z filmu usunięto wizerunek Techno Vikinga. Dokument sfinansowano dzięki akcji crowdfundingowej.
Film jest pomnikiem wystawionym sprawie Techno Vikinga. Tańczysz półnago na ulicznej paradzie, a kilka lat później dzięki mediom społecznościowym stajesz się bohaterem internetu. Twoja twarz trafia na memy, koszulki czy kubki... Błogosławieństwo czy klątwa?

Admin 2015-10-24